PAŹDZIERNIK 2023 / SZKOLENIE ON – LINE – Roboty budowlane w : Prawie zamówień publicznych, Prawie budowlanym, Kodeksie cywilnym / kompendium wiedzy praktycznej zgodnej z obowiązującymi przepisami + rozwiązywanie najczęściej występujących problemów i konsultacje wątpliwości zgłaszanych przez uczestników zajęć /, 18. – 19. października 2023 roku


SZKOLENIE ON – LINE DLA PODMIOTÓW PUBLICZNYCH : 


ROBOTY BUDOWLANE :

1. W PRAWIE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

2. W PRAWIE BUDOWLANYM

3. W KODEKSIE CYWILNYM


kompendium wiedzy praktycznej

zgodnej z obowiązującymi przepisami

+

rozwiązywanie najczęściej występujących problemów i konsultacje

wątpliwości zgłaszanych przez uczestników zajęć


18. – 19. PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU


Szanowni Państwo,

W imieniu firmy KONTRAKT Doradztwo – Konsultacje uprzejmie zapraszam do udziału w specjalistycznym szkoleniu ON – LINE dla podmiotów publicznych, podczas którego zostaną przedstawione i szczegółowo omówione zagadnienia z zakresu całokształtu tematyki związanej z przygotowaniem, realizacją oraz odbiorem robót budowlanych, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami Prawa zamówień publicznych, Prawa budowlanego i Kodeksu cywilnego.


PROGRAM SZKOLENIA ON – LINE :

ROBOTY BUDOWLANE


18. – 19. PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU


1. Definicja robót budowlanych i obiektu budowlanego. Różnice i podobieństwa na gruncie PZP, KC i Prawa budowlanego.

2. Kiedy pozwolenie na budowę a kiedy zgłoszenie.

3. Prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego. Podział obowiązków umownych.

4. Prawidłowe zakwalifikowanie przedmiotu zamówienia do kategorii „usługi”, „dostawy” lub „roboty budowlane”; usługi i dostawy w robocie budowlanej. Ryzyka błędnej kwalifikacji – przykłady z życia.

5. Procedura przygotowania – opis przedmiotu zamówienia.

6. Prawidłowy opis przedmiot zamówienia na roboty budowlane w kontekście Prawa zamówień publicznych. Elementy Opisu przedmiotu zamówieniaOpis przedmiotu zamówienia a zastosowany charakter wynagrodzenia (roboty zaniechane roboty dodatkowe/zamienne a zamówienie dodatkowe).

7. Prawo opcji a zakres podstawy.

8. Zasady wyboru wykonawcy roboty budowlanej w świetle ustawy Pzp.

9. Korzystanie przez wykonawcę ze zdolności technicznych innych podmiotów – poleganie na zasobach podmiotów trzecich; dodatkowe obowiązki zamawiającego związane z poleganiem; poleganie bezpośrednie a poleganie pośrednie.

10. Warunki udziału w postępowaniu (cel, zasady ich określania, opis sposobu dokonania oceny spełnienia warunków) w odniesieniu do wykonawcy i personelu wykonawcy.

11. Przesłanki wykluczania wykonawców z postępowania; procedura badania.

12. Oświadczenia (dokumenty) niezbędne do przeprowadzenia postępowania.

13. Oświadczenie wykonawcy i dodatkowe dokumenty dołączane do oferty; dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu.

14. Kryteria wyboru oferty – robota budowlana, projekt, nadzór – przykłady.

15. Zasady określania poszczególnych rodzajów wynagrodzenia.

Ryzyka wynikające z przyjęcia danego rodzaju sposobu wynagrodzenia: wynagrodzenie kosztorysowe – wynagrodzenie ryczałtowe. Wynagrodzenie całkowite; wynagrodzenie nominalne.

Podstawa prawna sposobu określenia wynagrodzenia wykonawcy w PZP.

16. Wynagrodzenie ryczałtowe a błędy w dokumentacji projektowej – kto płaci za roboty budowlane będące skutkiem zmian w dokumentacji projektowej powodowanej błędami projektowymi. Ryczałt w PZP a opis przedmiotu zamówienia – orzecznictwo sądów powszechnych.

17. ,,Jakość dokumentacji’’ projektowej a odpowiedzialność inwestora – ustawa prawo budowlane a ustawa Pzp. Skutki błędów w dokumentacji projektowej na gruncie prawa budowlanego, PZP i kc.

18. Nadzór inwestorski i autorski. Nadzór autorski projektanta , zasady zlecenia i rozliczania, skutki prawne decyzji zamawiającego w zakresie nadzorów autorskich na gruncie Pzp. Jak prawidłowo skonstruować umowę o nadzór autorski. Zasady określenia wynagrodzenia projektanta w umowach o nadzór. Zmiany w projekcie budowlanym w następstwie pełnienia nadzoru. Dopuszczalna ingerencja w projekt budowlany przez Inwestora – narzędzia. Nadzór autorski a nadzór nad pracami.

19. Prawnoautorska ochrona projektu budowlanego; w jak sposób Inwestor ma uniknąć zarzutu naruszenia praw autorskich do projektu budowlanego w przypadku dokonywania zmian w projekcie na etapie realizacji inwestycji.

20. Roboty dodatkowe i zamienne na gruncie PZP i Prawa budowlanego.

21. Zasady rozliczania robót dodatkowych i zamiennych na gruncie PZP i kc.

22. 647 kc – umowa o roboty budowlane – poszczególne elementy umowy. Jak rozumieć obiekt jako przedmiot umowy o roboty budowlane.

23. Jak prawidłowo skonstruować umowę o roboty budowlane; problematyka zamian umowy.

24. Dziennik budowy – dokument przebiegu robót budowlanych oraz zdarzeń i okoliczności zachodzących w toku wykonywania robót. Dziennik budowy jako podstawa do dochodzenia roszczeń (w tym odszkodowania) przez inwestora w stosunku pozostałych uczestników procesu budowlanego.

25. Podwykonawstwo a poleganie w robocie budowlanej.

26. Klauzule waloryzacyjne. Klauzule waloryzacyjne a zmiana umowy w sprawie zamówienia publicznego.

27. Zastrzeżenia umowne w umowie o roboty budowlane.

28. Kary umowne – pojęcie i zakres, formułowanie treści, zasady określenia i miarkowania.


Uwaga : program szkolenia podlega ochronie prawnoautorskiej i nie może być wykorzystywany bez zgody firmy KONTRAKT Doradztwo – Konsultacje. 


  • szkolenie prowadzi : mgr SEBASTIAN RUDZIŃSKI

prawnik, który od 1996 roku specjalizuje się w problematyce zamówień publicznych;

absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, uczestników studiów podyplomowych oraz wielu specjalistycznych szkoleń z dziedziny zamówień publicznych;

od 25 lat prowadzi kompleksową obsługę zamówień publicznych finansowanych ze środków krajowych i pomocowych dla kilku jednostek samorządu terytorialnego, w tym od 16 lat dla jednej z największych uczelni publicznych a od 3 lat dla jednej z czołowych instytucji naukowo – badawczychlegitymuje się pogłębionym doświadczeniem jako reprezentant zamawiających przed Krajową Izbą Odwoławczą,

współpracownik firmy KONTRAKT Doradztwo – Konsultacje, dla której przygotował i przeprowadził szkolenia – cieszące się dużym zainteresowaniem i bardzo wysoko ocenione pod względem przygotowania merytorycznego trenera oraz przydatności przekazanej wiedzy w codziennej pracy osób odpowiedzialnych za planowanie, realizację i nadzór nad zamówieniami publicznymi  –  na temat  m.in. :

1. Sukcesywne oraz długoterminowe zamówienia publiczne,

2. Roboty budowlane w : Prawie Zamówień publicznych, Prawie budowlanym, Kodeksie cywilnym,

3. Zmiany w umowie o zamówienie publiczne : waloryzacja, indeksacja, opcja, wznowienie,

4. Umowy w zamówieniach publicznych w pytaniach i odpowiedziach,

5. Postępowania poniżej i powyżej progów unijnych – prawidłowa interpretacja oraz praktyczne aspekty stosowania przepisów Nowego Prawa Zamówień Publicznych, 

6. Zamówienia publiczne na roboty budowlane – zgodnie z Nowym Prawem Zamówień Publicznych,

7. Specyfikacja Warunków Zamówienia / SWZ / zgodnie z przepisami Nowego Prawa Zamówień Publicznych,

8. Nowe Prawo Zamówień Publicznych,


  • SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE :

  • szkolenie odbędzie się w dniach 18. października – 19. października 2023 roku, w godzinach 9.00 – 15.00
  • szkolenie trwa 16 godzin lekcyjnych,
  • uczestnicy zajęć powinni dysponować urządzeniem ze stabilnym podłączeniem do internetu (komputer, tablet, telefon), słuchawkami lub głośnikami;
  • szkolenie będzie prowadzone w czasie rzeczywistym na platformie edukacyjnej
  • uczestnicy zajęć otrzymają link, pod którym będą mogli się zalogować i zostaną skierowani do wirtualnej sali szkoleniowej, w której trener prowadzi zajęcia ” na żywo ” a uczestnicy mają bezpośredni podgląd do wszystkich materiałów wykorzystywanych podczas szkolenia oraz mogą na bieżąco zadawać pytania, na które otrzymają odpowiedzi w czasie rzeczywistym; 
  • uczestnicy otrzymują w formie elektronicznej: materiały dotyczące problematyki szkolenia oraz zaświadczenie o udziale w szkoleniu, które są przesyłane na wskazany adres e-mail;

  • koszt uczestniczenia jednej osoby wynosi 800 PLN + 23. proc. VAT;

uwaga :

– w przypadku złożenia oświadczenia, że szkolenie jest finansowane przynajmniej w 70% ze środków publicznych oraz ma charakter kształcenia zawodowego lub służy przekwalifikowaniu zawodowemu pracowników – przysługuje zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o VAT,

udział w szkoleniu jest premiowany specjalnym 10 – procentowym rabatem na udział w innych zajęciach organizowanych w formie ON – LINE lub stacjonarnej przez firmę KONTRAKT Doradztwo – Konsultacje w 2023 roku;


  • warunkiem uczestniczenia w szkoleniu jest :
  • w terminie do dnia 13. października 2023 roku przesłanie formularza zgłoszenia udziału w szkoleniu –  emailem : kontrakt@kontrakt-firma.pl oraz
  • wniesienie opłaty – wyłącznie po szkoleniu w terminie do 7 dni od otrzymania faktury – na konto : KONTRAKT Doradztwo – Konsultacje; Nest Bank S.A., NRB 71 1870 1045 2083 1066 0468 0001.

Faktury zostaną wystawione po zakończeniu szkolenia i przesłane pocztą priorytetową lub w formie elektronicznej  na adres wskazany przez podmioty zgłaszające osoby do udziału w szkoleniu.

Jednocześnie, uprzejmie informuję, że : 

  • rezygnacja z udziału w szkoleniu na 3 dni przed datą rozpoczęcia szkolenia powoduje konieczność poniesienia pełnych kosztów za udział w szkoleniu,
  • program szkolenia podlega ochronie prawnoautorskiej i nie może być wykorzystywany bez zgody firmy KONTRAKT Doradztwo – Konsultacje.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt.

Z wyrazami szacunku ,

Bolesław Budzicz

573 325 651


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *